Argelato Türkiye

Ice Cafe Projesi

Konseptimiz ile sağlıklı ve doğal atıştırmalıkların sunduğumuz bir deneyim merkezidir.

Ice Cafe Modeli Nedir?

ICE CAFE konsepti, merkeze insanı koyarak Argelato dondurmanın değer önerisi ile çeşitli el yapımı ürünlerin yer aldığı, kendi tasarım konseptimiz ile sağlıklı ve doğal atıştırmalıklar sunduğumuz bir deneyim merkezidir.

Ne Sunacağız?
Nasıl Yapacağız?
Neden Türkiye?

Konseptimizde;

  • Her damağa hitap eden Gelato dondurma çeşitlerimiz,
  • Kişiye özel el yapımı çikolata ve el yapımı tatlılarımız,
  • Kahve, bitki çayları ve sağlıklı sandviçler,
  • Argelato dondurma ve doğal süt ile hazırlanan milkshake çeşitlerimiz olmak üzere birbirinden enfes lezzetlerin yer aldığı, müşteri odaklılık anlayışı ile sağlıklı ve doğal bir atıştırmalık deneyimi sunacağız.

6 yıllık ulusal ve uluslararası artizan dondurma üretim tecrübemizi, Butik EİS CAFE modelimiz ile taçlandıracağız. Toptan hizmette kazandığımız deneyimlerimizi son kullanıcıya aktarmak için oldukça heyecanlı bir yolculuğa çıktık.

Almanya, Romanya ve Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde faaliyet gösteriyoruz.
İlk EİS CAFE modelini Türkiye’de uygulamaya karar verdik. Çok heyecan duyduğumuz ve hassasiyetle inşa edeceğimiz EİS CAFE konseptimiz gözümüzün önünde büyüsün istiyoruz. Sonrasında birçok Avrupa ülkesine bu konseptle ve yeni perakendeci kimliğimizle açılmak istiyoruz.

Müşteri Odaklı

Müşteri odaklılığı sağlıklı ve doğal beslenmeyi seven herkesin bir şeyler bulabileceği ve damak zevkine göre çok çeşitli lezzetleri deneyimleyebileceği hizmetler şeklinde değerlendiriyoruz. Vegan, vejetaryen ve tercih edebileceği özel ürünlerimizle gluten hassasiyeti olanlara da hitap ederek müşteri odaklılık anlayışımızı güçlendiriyoruz.

Aynı zamanda kendimize özgü mimari yapımızla müşteri deneyimi üzerine kafa yoruyor, müşterilerimizin kafemizde maksimum zaman geçirmekten keyif alması üzerine planlı çalışmalar yürütüyoruz.

Tercih Sebebiniz

  • Artizan olmak.
  • Artizan metoduyla hali hazırda 90 bayiye Gelato hizmeti veriyoruz.
  • Artizan demek, uzmanlık gerektiren bir işi geleneksel yöntemler kullanarak doğal ve sağlıklı olarak üretmek demek. İşin püf noktası, bu işi sürdürülebilir temellere oturtmuş olmamızda saklı.
  • Kendi AR-GE merkezimizde gelişime her daim açığız.
  • 50’den fazla çeşidimizle tüketici beklentilerini karşılıyoruz.
  • Doğal içerik çeşidimizle dört mevsim sağlıklı ve hafif atıştırmalıklar için tercih sebebiyiz.
kahve

Konseptlerimiz

Gelato Grubu

6 yıldır Gelato tarzı, doğal ve artizan olarak üretim yapıyoruz. Türkiye’de artizan dondurmanın toptan model ile satışını gerçekleştiren ilk firmayız. Kaliteli ve premium artizan dondurmada katkı maddesi olmadığı için çok kısa sürede dağıtımlarını gerçekleştiriyor, hızlı tüketim üzerine her zaman taze misyonuyla çalışmalar sağlıyoruz.
ICE CAFE’de her zaman taze ve günlük üretim dondurmalarımız yer alacaktır. Kişiye ve isteğine özel dondurma üretimi de gerçekleştirerek müşteri memnuniyetine artı değer katacağız.

Çikolata Grubu

Uzun senelerdir çikolata ile olan AR-GE çalışmalarımız yeni konseptimizde meyve vereceğini biliyoruz. En kaliteli Belçika çikolatasını dondurmalarımızda kullandığımız ve aldığımız verimlilikle sürece aşinayız.

En kaliteli çikolata ile kişiye özel olarak istediği kuruyemişler kullanılarak çeşitli renk ve ebatlarda enfes çikolatalar
hazırlayacağız. Yine kendi tarzımızla hazırladığımız el yapımı pastalarda sağlıklı içerikler kullanmaya dikkat edeceğiz. İçinde ne olduğunu bildiğimiz yiyecekler en güçlü noktamız.

İkinci aşamada uygulamak üzere ‘Bean to Bar’ modelini
benimsemek ve etik kaynaklar kullanarak yüksek kaliteli entegre çikolatalar yapmak için AR-GE sürecimize hali hazırda devam ediyoruz.

İçecek Grubu

Sıcak İçecek Grubu

Konseptimizde, kahvenin sıcak türevleri, yerel ve uluslararası (matcha çayı, vanilya çayı, rooibos) tatları içeren bitkisel çaylara yer vereceğiz.

Soğuk İçecek Grubu

Sağlıklı Milkshake çeşitlerimizin lezzetine doyum olmayacak. Krema kullanmadan doğal süt, arzu edilen dondurma çeşidi ve buz ile çok çeşitli kombinasyonlarda enfes tatlar hazırlayacağız.

Artizan Dondurma Trendi

Son zamanlarda sıklıkla görmeye alıştığımız artizan üretime dayalı butik dondurma kafeler, insanların lezzet ve sağlıklı gıda arayışlarının bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır.
Türk halkının tüketim ve kullanım eğilimlerini ölçüldüğü “Benim Markam” araştırmasına göre, araştırmaya katılanların yüzde 85,6’sı, dondurma almak için en önemli kriterini güvenilir bir marka olması olarak açıklıyor.
Dondurmalarımızın içeriğindeki zengin vitamin ve mineral bileşimi, yağ ve protein açısından zengin oluşu, doğal olarak üretilmesi, 50’den fazla zengin çeşitliliği ile tüm ihtiyaçlara cevap vermekte olup, güvenilir dondurma olarak en yeni trendlere uygun şekilde tüketicilerimizin beklentilerine ve damak zevklerine hitap etmeyi amaçlıyoruz.